Avioni i pasagjerëve me motorë Rolls-Royce ngrihet vertikalisht si raketë nga toka/VIDEO

Avioni i pasagjerëve me motorë Rolls-Royce ngrihet vertikalisht si raketë nga toka/VIDEO

Avioni i pasagjerëve që ngrihet vertikalisht nga toka

Nëse keni menduar se një ngritje drejt qiellit vertikale mund ta bëjnë vetëm avionët luftarakë dhe raketat, duhet të mendoni përsëri. Kjo për faktin se së paku në bazë të asaj që shihet në këto pamje, këtë mund ta bëjnë edhe avionët e udhëtarëve.

Bëhet fjalë për pamje të cilat tregojnë një avionë të një linje tregtare që kryen një ngritje pothuajse vertikale, që ngrihet lart gati vertikalisht, brenda një çasti të largimit nga toka, filmuar në Berlin.

Siç bëhet e ditur, aeroplani në fjalë ishte një A350-900XWB – i pajisur me motorë Rolls-Royce.

Pamjet thuhet se u ngarkuan në internet dhe kanë marrë qindra komente, kryesisht nga adhuruesit e impresionuar të aviacionit.

Airbus e përshkruan A350-900 si diçka artistike. “Ky aeroplan strehon 325 pasagjerë në një konfigurim standard tre klasësh dhe komoditet që siguron që të gjithë në bord të gëzojnë një fluturim të këndshëm”

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës