Avokati i Izet Haxhisë: Në dijeninë time, Berisha ka paditur Elisabeta Imerajn pse e ka thirrur për të dëshmuar, ka frikë e po përpëlitet nëpër media (VIDEO)

Avokati i Izet Haxhisë, Idajet Beqiri tha se Sali Berisha nuk është thirru si dëshmitar me rinisjen e procesit të klientit të tij jo nga ai por nga prokuroria e Tiranës. Beqiri tha se Berishës i ka hipur frika dhe për këtë përpëlitet me deklarata në media. Avokati bëri dhe një deklaratë të fortë kur tha se në dijeninë e tij Berisha ka ngritur padi ndaj Elisabeta Imeraj, kreu i Prokurorisë së Tiranës pse e ka thirrur për të dëshmuar pasi ka frikë.

" Ne nuk e kemi kërkuar, e ka kërkuar prokuroria e çështjes dhe fakti që Berisha po del e po përpëlitet në media  e ka tmerruar ky fakt.  Në dijeninë time Berisha ka bërë një kallëzim penal ndaj kreut të Prokurorisë së Tiranës se përse e thërret për të dëshmuar. E ka zënë frika, mediat të dalin dhe ta verifikojnë", tha avokati Beqiri.


Lajmi kryesor:

'Nxori në pritë Azem Hajdarin', Klosi i përgjigjet Berishës: Absurditet, nëse do ishte e vërtetë kjo implikonte Fatos Nanon dhe jo mua! Vdekja e tij i interesonte Saliut, ai ndihmoi Haklajt të kryenin atentatin (VIDEO)


I.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përmirësimi i situatës nga COVID-19, a mendoni se duhet të lehtësohen masat kufizuese?×

Lajmi i fundit

John

Nën akuzë për korrupsion e pastrim parash, shkon në 1 mln euro pasuria e sekuestruar nga SPAK për mjekun Edvin Prifti: Paraqiste fatura false për të mos paguar tatim