Bajram Begaj kandidat për president, Meta: Do respektoj çdo vendim të Kuvendit! Kam biseduar me Peleshin për dorëheqjen e gjeneralit

Bajram Begaj kandidat për president, Meta: Do respektoj çdo vendim të Kuvendit! Kam biseduar me Peleshin për dorëheqjen e gjeneralit

Zëdhënësi i presidentit Ilir Meta ka reaguar në lidhje me ngërçin që mund të krijohet në lidhje me kandidaturën e Bajram Begës për president të Republikës.

'Presidenti i Republikës, Ilir Meta është në ndjekje të procedurës për zgjedhjen e zotit Bajram Begaj si President i ri i Republikës dhe do të respektojë çdo vendim të Kuvendit të shprehur me votë. Lidhur me këtë çështje dhe specifikat e saj Presidenti Meta ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me Ministrin e Mbrojtjes, Niko Peleshi.'- njofton presidenca.


Lajmi kryesor:

Bajram Begaj dorëzon dorëheqjen si kreu i Shtabit të FA, Meta e firmos nga Stambolli!


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Vrasja e 15-vjeçarit Fatjon Bici në Gramsh, Prokuroria kërkon 12 vite burg për autorin e mitur

Vrasja e 15-vjeçarit Fatjon Bici në Gramsh, Prokuroria kërkon 12 vite burg për autorin e mitur