'Balili'/ Gazetari Elton Qyno zbardh detaje nga dosja e Prokurorisë: Trafikoi 700 kg drogë në Greqi

Gazetari i "Shqiptarja.com" Elto Qyno, i ftuar në emisionin "Repolitix" në Report Tv ku u diskutua për dorëzimin e Klement Balilit, ka zbardhur detaje nga dosja e prokurorisë në ngarkim të tij. Qyno tha se e vetmja akuzë e prokurorisë ndaj Balilit është ajo e trafikimit të 700 kg drog drejt Greqisë. "Prova janë 4 telefonata nga Balili me trafikantët, që flasin për një sasi droge rreth 700 kg lënë narkotike kanabis. Megjithatë, mjafton kjo për ta akuzuar atë për trafik të lëndëve narkotike dhe krijim grupi të strukturuar kriminal", tha gazetari i Shqiptarja.com, Elton Qyno. 
 


Lajmi kryesor:

'Repolitix' transmeton pjesë nga intervista e Klement Balilit për gazetarin Artan Hoxha (VIDEO)


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nëse do t’ju jepej mundësia të jetonit në një vend tjetër, a do të largoheshit nga Shqipëria?×

Lajmi i fundit

John

'Babai' dhe 'fëmijët e gjetur' në PD