Balla: Meta ka lënë mantelin e Presidentit dhe është hedhur në llucën e ish-partisë së tij

Taulant Balla

Duke folur nga Kuvendi, kreu i grupit parlamentar socialist Taulant Balla ka risjellë në vëmendje nevojën për të miratuar një ligj për presidentin. Ai tha se Meta e ka lënë mantelin e Presidentit dhe është hedhur në llucën e ish-partisë së tij.

"Ne do ta mundësojmë që bashkë me ju t'i japim Shqipërisë një ligj për Presidentit të Republikës. Ne na duhet një ligj që të rregullojmë marrëdhëniet mes Presidentit dhe Kuvendit. Ilir Meta është një person që nuk mund të jetë kurrësesi Presidenti i shqiptarëve. Ka lënë mantelin e Presidentit në garderobë dhe është hedhur në llucën e ish-partisë së tij. Ka plotë prova publike për çfarë pazaresh mundohet të bëjë Meta në zyrën e Presidentit. Me Ilir Metën do të lahemi më 25 prill. Uroj që thashethemet që Meta shpërndan me sms për të lërë zyrën. Në krye të shtetit shqiptar duhet një president që të bëjë detyrën. Duhet të mbyllim ligjin për Presidentin" - tha Balla.


Lajmi kryesor:

Kodi Zgjedhor në Kuvend! Hajdari bllokon foltoren, Ruçi: Hera e parë që ndodh nga një zonjë e nderuar! Rama: Po jep shembullin më të keq


E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të vendosen kufizime për personat e pavaksinuar?×

Lajmi i fundit

John

Aleanca e Turqisë me Emiratet e Bashkuara ka rritur ambicien e Erdogan, 'shpëtimi' i vetëm i krizës Izrael-Palestinë