Ballkani në ndeshjen e fundit të Conference League, Ilir Daja: Lojtarët që do jenë në fushë të justifikojnë mungesat

Ballkani në ndeshjen e fundit të Conference League, Ilir Daja: Lojtarët që do jenë në fushë të justifikojnë mungesat

Ilir Daja

Ballkani luan nesër me CFR Cluj në transfertë. Duke nisur nga 18:45 suharekasit zhvillojnë ndeshjen e fundit në fazën e grupeve të Conference League. Kampionët e Kosovës kërkojnë të befasojnë rumunët, me ndeshjen e parë në Prishtinë që përfundoi 1-1. Në prag të sfidës, për mediet rumune trajneri Ilir Daja ka treguar se ky është një event nga i cili duhet mësuar, pa harruar të karikojë të tijtë edhe pse Ballkani ka shumë mungesa.

"Të shpresojmë që për Ballkanin është eksperienca e parë në Evropë, kjo do të mbetet nje eksperiencë pozitive dhe për të lëvizur në koeficientët e UEFA. Çdo ekip që merr pjesë në këto lloj intensiteti ndeshjesh i ndodhin dëmtime, edhe ne kemi mungesat tona. Kemi mungesa, por shpresojmë që lojtarët që do të paraqiten do të jenë në nivelin e këtyre lojtarëve që janë jashtë", tha Ilir Daja mes të tjerash.

Pas pesë ndeshjeve në grupe, Ballkani mban vendin e fundit me katër pikë pa pasur shanse që të vazhdojë më tej.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Papa Françesku: Jam i gatshëm të takohem me Putin dhe Zelensky-n për të arritur një marrëveshje paqeje

Papa Françesku: Jam i gatshëm të takohem me Putin dhe Zelensky-n për të arritur një marrëveshje paqeje