Banderola fyese nga tifozët, Lazio del në mbrojtje të Hysajt: Dënojmë rëndë aktin, nuk është hera e parë që ndodh

Banderola fyese nga tifozët, Lazio del në mbrojtje të Hysajt: Dënojmë rëndë aktin, nuk është hera e parë që ndodh

Banderola e vendosur në rrugët e Romës nga tifozët e Lazio-s, që fyen futbollistin shqiptar Elseid Hysaj pjesë e këtij klubi, ka sjellë reagimin e këtyre të fundit. Në faqen zyrtare klubi ka dënuar me forcë këtë veprim, ndërsa shton se një pjesë e tifozëve që kanë qëllime të tjera përdorin këto situata për të përfituar.

Tifozët e Lazio-s në banderolë kishin shkruar: “Hysaj një krimb, Lacio është fashiste”

“Klubi Sportiv Lazio dënon me forcë banderolën e turpshme kundër lojtarit Elseid Hysaj. Nuk është episodi i parë i këtij lloji. Ne kurrë nuk do të jemi në krah të atyre që mohojnë vlerat e sportit. Nga ana tjetër, ne jemi në krah të futbollistit tonë dhe të gjithë lojtarëve të tjerë të përfshirë në përgatitjen para-sezonale në javët e fundit. Ne qartësisht distancohemi nga ata që duan të shfrytëzojnë këtë ngjarje që dëmton ekipin, të gjithë tifozët e Lazios dhe klubin për qëllime politike.

Ne nuk do të frikësohemi nga ata që përdorin tone të dhunshme dhe agresive: për ta nuk ka hapësirë ​​në botën tonë e cila në vend të kësaj frymëzohet nga vlerat e shëndetshme sportive të besnikërisë dhe konkurrencës, respektit reciprok dhe bashkëjetesës civile dhe që synojnë të  kapërcejnë të gjithë. gardhet e një natyre shoqërore, kulturore, ekonomike dhe racore,”-shkruan klubi i Lazio-s.

 


Lajmi kryesor:

Vetëm se këndoi 'Bella Ciao'/ Tifozët e Lazios kërcënojnë Hysajn: Je si krimb, ne jemi fashistë! Klubi i del në mbrojtje lojtarit, reagon edhe kreu i Parlamentit Europian


Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë një Paketë të dytë të Rezistencës Sociale?×

Lajmi i fundit

John

22-vjeçari humbi jetën nga moti i keq, Zhupa: Ishte i pari në fushatën e PD, iku deri sa numëroi votën e fundit! Do të mbaj mend gjithmonë të qeshur