Banorët e revoltuar lidhin kryetarin pas kamionit dhe e tërheqin zvarrë në rrugë (VIDEO)

MEKSIKË- 11 persona janë arrestuar pasi kanë dhunuar kryetarin e Komunës në një zonë të Meksikës.

Fshatarët e zonës e lidhën pas një kamioni dhe tërhoqën zvarrë në rrugë pasi nuk kishte mbajtur premtimin që u kishte bërë në fushatë.

Sipas mediave të huaja,  ky ishte sulmi i dytë nga fermerët ndaj kryetarit të komunës, që kërkuan të mbante premtimin e tij për rregullimin e një rruge lokale.

Policia ndërhyri për të liruar kryetarin Jorge Luis Escandón Hernández, i cili nuk pati lëndime të mëdha.

E.D./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ambasadorja e re e SHBA nis punën, a prisni zhvillime të rëndësishme në skenën politike?

Komento

Komente

  • Shqip: 09/10/2019 16:23

    Keshtu do ber dhe ktyre taneve

    Përgjigju