Barça e nisi sezonin me fitore falë dy golave të Lewandowskit në Valencia! Sot zbret në fushë Real Madrid, Mbappe debuton në La Liga ndaj Mallorcas

Robert Lewandowski duke festuar golin ndaj Valencias

SPANJË - Barcelona mbrëmjen e djeshme e nisi edicionin e ri të La Ligas me fitore, teksa mposhti në transfertë Valencian me përmbysje 1-2. Katalanasit e nisën ndeshjen jo mirë dhe pas një insistimi të vazhdueshëm vendasit kaluan në avantazh me Duro në minutën e 44-t.

Por në përfundim të pjesës së parë pasi arbitri kishte akorduar 5 minuta shtesë, Lewandowski vuri baraspeshën duke çuar topin në rrjetë pas një asisti të Yamal. Më tej me fillimin e pjesës së dytë ishte sërish polaku që shënoi golin e fitores nga pika e penalltisë.

Sot në mbrëmje në 21:30 do të jetë rradha e Real Madridit për të zbritur në fushë. Los Blancos me Mbappen, Vinicius e Bellingham do të sfidojnë Mallorca në transfertë.

Kjo do të jetë dhe debutimi i francezit Mbappe në La Liga me Realin, pas debutimit zyrtar në ndeshjen e Superkupës përballë Atalantës kush shënoi një nga golat e fitores.