Barcelona bën detyrën ndaj Mallorcas në ndeshjen e parafundit! Dy legjendat e klubit mes lotësh përshëndeten me ‘Camp Nou-n’

Barcelona bën detyrën ndaj Mallorcas në ndeshjen e parafundit! Dy legjendat e klubit mes lotësh përshëndeten me ‘Camp Nou-n’

Barcelona ka arritur një fitore komode kundër Mallorcas në javën e parafundit të La Ligas, e fundit në Camp Nou këtë sezon pasi stadium i katalanasve do t’i nënshtrohet fazës së punimeve që pritet të zgjasin të paktën një vit.

Fitorja me këto shifra është një mënyrë e mirë për t’u përshëndetur me 2 legjenda të klubit, Jordi Albën dhe Sergio Busquets të cilët kanë njoftuar largimin e tyre nga skuadra në fund të këtij sezoni.

Këta dy të fundit u  përshëndetën mes lotësh me tifozët dhe stadiumin ku kanë kaluar aq fitore të mëdha.

Sa i përket golave, ka qenë Ansu Fati ai i cili shënoi 2 herë për Barcelonën dhe goli i tretë u shënua nga Gavi.

Katalanasit kanë siguruar titullin e La Ligas për këtë sezon, duke arritur të rikthehen tek trofeu i rëndësishëm që nuk e fitonin që prej sezonit 2018-2019.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Luajnë kundër kampionëve në Korçë, Ivan Gvozdenovic: Skënderbeu kërkon fitoren

Luajnë kundër kampionëve në Korçë, Ivan Gvozdenovic: Skënderbeu kërkon fitoren