Bardhi nga mbledhja e Grupit Parlamentar të PD: Kur ne kërkojmë të propozojmë presidentit quhemi të shitur, kur e bën ‘Rithemelimi’ opozitë

Bardhi nga mbledhja e Grupit Parlamentar të PD: Kur ne kërkojmë të propozojmë presidentit quhemi të shitur, kur e bën ‘Rithemelimi’ opozitë

1651769703_GazmentBardhi.jpg

Deputeti i PD, Gazment Bardhi tha se kur grupi parlamentar kërkon që presidenti të propozohet nga ata cilësohen si të shitur, ndërsa kur ‘Rithemelimi” kërkon një gjë të tillë e quajnë veten opozitë.  Bardhi këto fjalë i tha në mbledhjen e 21 deputetëve në selinë blu.

“Kur ne kërkojmë që opozita të propozoje presidentin jemi ne te shitur. Kur ‘Rithemelimi’ kërkon që opozita te propozoje presidentin janë opozite. Sigurisht që deputetët do marrin pjesë ne proces, jo disa qe s’jane bere deputete dhe nga xhelozia thonë qe presidentin e propozon Këshilli Kombëtar. Nëse ka kërkesa qe te jete nga politika atëherë PS do thotë nëse duhet nga politika perse duhet filani nga pd dhe jo nga PS.

Kriteret janë parimore dhe ndërtojnë nje figure presidenti dinjitoz. Por nese pranohet kriteri per te qene ne politike e pranojme. Kriteret mund te diskutohen por nje gje eshte qe ne kerkojme ta propozoje opozita dhe ketu duhët te qendrojme. Ne kemi menduar te jemi korrekt per ti dhene vendit president dinjitoz ”, tha Bardhi në mbledhje.

 


Lajmi kryesor:

Zgjedhja e Presidentit/ PD mbledh grupin për draftin, Alibeaj: Kusht të jetë anti-komunist, prandaj na akuzojnë 'si të shitur te Rama'! Mungesë kuorumi? Kishte deputetë online


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Ylli Pata: 'Gërdeci', çfarë mund të sjellë gara e dëshmitarëve 'VIP'

Ylli Pata: 'Gërdeci', çfarë mund të sjellë gara e dëshmitarëve 'VIP'