Bardhi-Berishës: Gjykata nuk mund të jetë e pavarur kur Agron Zhukri vendos në favorin tënd

Bardhi-Berishës: Gjykata nuk mund të jetë e pavarur kur Agron Zhukri vendos në favorin tënd

1652554922_bardhi.jpeg

Gazmend Bardhi ka reguar ndaj deklaratave të Sali Berishës i cili vijon presionet ndaj Gjykatës së Tiranës, sa i përket çështjes së PD-së. Bardhi shkruan se Gjykata nuk mund të jetë e pavarur kur gjyqtari Agron Zhukri vendos pro tij.

"Sali Berisha duhet t’i japë fund hipokrizisë me demokratët dhe përçarjes së tyre. Standardi i dyfishtë me gjykatat dëmton besimin e demokratëve në ringritjen e PD. Gjykata nuk mund të jetë e pavarur, kur Zhukri i Berishës vendos pro tij dhe është politike, kur gjykata nuk i nënshtrohet akuzave të tij. Vendimi i gjykatës për çështjen e PD, cilido qoftë ai, duhet t’i hapë rrugën bashkimit të vërtetë të demokratëve", shkruan Bardhi.


Lajmi kryesor:

Fati i PD në Apel, përcaktohet trupa gjykuese! ‘Rithemelimi’ ka ankimuar njohjen e Alibeajt si palë në vendimin e Zhukrit! Gjykata: Deklaratat partiake të papranueshme! Berisha vijon presionin


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Vritet 38 vjeçari në Katund Sukth! Dy grupe të FNSH-së Tiranë nisen drejt Durrësit (EMRI)

Vritet 38 vjeçari në Katund Sukth! Dy grupe të FNSH-së Tiranë nisen drejt Durrësit (EMRI)