Basha një orë në zyrën e Metës, sot Presidenti konferencë për mediat në 17:00: I hapur për çdo pyetje

TIRANE - Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka shkuar në zyrë këtë mëngjes, presidentit të republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Shqiptarja.com mëson se takimi ka nisur rreth orës 10:00 të mëngjesit, dhe kryedemokrati ka qëndruar përreth 1 orë në Presidencë. 

Ndërkohë, sot pasdite në orën 17:00 ë Presidencë, kreu i shtetit do të mbajë një konferencë për mediat. Siç bën të ditur presidenca, konferenca do të jetë në lidhje me rastin e vizitës së një përfaqësie të Komisionit të Venecias të ftuar nga Kuvendi i Shqipërisë. 

"Presidenti Meta do të jetë i hapur për çdo pyetje dhe i gatshëm për të dhënë çdo përgjigje, në mënyrën më transparente", thuhet në një njoftim zyrtar të Presidencës.

Të hënën, në komisionin hetimor parlamentar të ngritur për kushtetushmërinë e dekreteve që anuloi 30 qershorin dhe më tej shpalli 13 tetorin për zgjedhjet vendore 2019, kreu i shtetit tha se i anuloi zgjedhjet pasi në protestën antiqeveritare të opozitës më qershor, kishte marrë informacione sekrete se kishte skenar për djegien e Parlamentit, një pretendim i rrëzuar deri më tani nga Partia Demokratike.

G.M./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Koronavirusi prek Italinë/ A ndiheni të rrezikuar dhe besoni se Shqipëria ka marrë masat parandaluese?

Komento

Komente

 • Qytetar Shqiptare: 11/09/2019 18:02

  NUK ARRIJ TE KUPTOJ SE KUSH I MBAN ALA NE POLITIKE KTO MASKARANJE QE ME VEPRIMTARINE E TYRE NE POLITIKEN E GJITH KTYRE VITEVE S'KA BER ASJIHER DETYREN E POLITIKANIT TE VERTETE NE INTERES TE SQYTETAREVE SHQIPTARE E SHQIPERISE ; POR I KAN SJELL VETEM PROBLEME SHQIPERISE ! KTA TIPA S'I KA LIDHUR ASNJIHER ASGJE ME POLITIKEN E VERTETE SI BEJN POLITIKAET E BOTES POR GJITHCKA QE KAN BERE ESHTE KUNDER INTERESAVE TE VENDIT DUKE VJEDHUR SHTETIN SHQIPTARE DUKE FALUR TERITORE DETARE DUKE VRAR SHQIPTARE DUKE SHKATERRUAR VLERAT QYTETARE TE SHQIPTAREVE E SJELL PISSLIQET NJEREZORE ! KUJT I DIHEN NE POLITIKE TIPA SI KY ´HAJNI NDYT APO BASHA APO X QE VETEM ME POLITIKEN E POLITIKANI S'I LIDH ASGJE POR JANE ATY PER TE VJEDHUR E SHKATERRUAR SHQIPERINE !!!!!!!!! SHQIPTARET JANE SHUME TOLERANT ME JETEN E TYRE - DUKE LEJUAR CDO LLOJ MASKARENJSH QE VESHI MASKA POLITIKANI ME JA SHKERDHY JETEN E PASTAJ BOJN TE HABITURIN OSE I FRYNE GERRETES ATISHQIPTARE ME KENGEN : NUK BEHET SHQIPERIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ZHDUKINI MER GJITHE PSEUDOPOLITIKANET QE S'I KAN DHEN POR VETEM SHKATERRUAR SHQIPERINE DHE GJENDJEN E SHOQERISE E ATE VEND:

  Përgjigju
 • tirans: 11/09/2019 15:40

  1.ku i ke cuar paret qe ke vjedhur? 2. pse nuk mban me nje bllok te zi ne dore kur del per "inspektim" 3. kur do shporesh ti dhe jot shoqe? 4. ate viilen ne lalez kur do te ta konfiskojne? ...... kam shume pyetje o kokem**, po nuk e di a na del koha dhe po te rasen brenda te te pyesin gjithe pyetjet qe kemi.

  Përgjigju
 • spak-usa: 11/09/2019 13:27

  hajdut i zoti dhe armik i betuar i kombit shqiptare, vetem pas hekurave kombi shqiptar do kete qetesi . Largojeni sa me shpejt nga pozicioni i presidentit qe eshte nje turp enorme dhe dergojeni para gjukates supreme te jape llogari per vjedhje dhe korrupsion

  Përgjigju
 • Dy Putanat e politikes Shqiptare; ala te lire ?!: 11/09/2019 13:07

  Dy kurvat e Grekut dhe Serbit , ala te lire ? Dhe thon shqiptaret perse nuk ndryshon Shqiperia dhe nuk na pranojne e Euorpe ! sepse vazhdoni t'ju sabotoje kto Putanat izlamike qe kan ne gen tradhetine daj Shqiperise .

  Përgjigju
 • dulla: 11/09/2019 12:43

  President hajdut, vrases ordiner, plere, partiak do mbetesh ne histori, vetem burgu te prete. Familje kriminale.

  Përgjigju