Basha: Nuk do të ketë me opozitë false! (VIDEO)

Teksa opozita e bashkuar firmosi marrëveshjen e koalicionit zgjedhor, një tjetër parti, që në përbërje të saj ka ish-demokratë, kritikët e fortë të Lulzim Bashës, u regjistrua në Gjykatë dhe në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve për të marrë pjesë në zgjedhjet vendore të 30 qershorit 2019.

Për liderin demokrat Basha, ajo nuk është opozita e vërtetë. Ai u pyet nga gazetarët pas firmosjes së koalicionit me aleatët, në lidhje me partinë e re, "Bindja Demokratike" të Astrit Patozit, ku u shpreh: "Gjeneza e të keqes ku ndodhemi janë zgjedhjet false të diktuara nga krimi. Nuk do ketë më zgjedhje false, qeveri false, as opozitë false".


Lajmi kryesor:

PD-LSI me 8 aleatë në koalicion për të mos shkuar në zgjedhje. Basha: Nuk do të ketë më opozitë false (VIDEO)


G.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është rimëkëmbur ekonomia juaj familjare pas vështirësive të hasura gjatë pandemisë?×

Lajmi i fundit

John

UEFA kërcënon t’i heqë finalen e Euro 2020 Londrës: Hiq karantinën për VIP-at, ose do e zhvendosim në Hungari