Basha: Për 8 vite Rama solli vetëm dështime e dëme të mëdha, në 25 prill do të humbë

Lulzim Basha


Kryedemokrati Lulzim Basha ka publikuar një video në rrjete sociale ku shkruan se gjatë këtyre 8 viteve, Rama ka sjellë vetëm dështime.

Duke sjellë në vëmendje deklaratat e bëra nga kryeministri lidhur me sfidat që i janë dashur të kalojë Shqipëria, Basha thotë se mazhoranca ka kriminalizuar politikën e ka kanabizuar vendin.

Sipas Bashës, premtimet e bëra nga Rama, janë dështime të tij.

“Kemi marrë goditje të rënda dhe jemi përballur me sfida të mëdha. E di që disa prej jush jeni të pakënaqur, që nuk janë përmbushur të gjitha pritshmëritë e këtij mandati të dytë... As unë s’jam i kënaqur. Jo sot, por asnjëherë. Por të mos harrojmë çfarë kemi hequr...

‘Ju keni hequr shumë në fakt, aq sa keni trefishuar pasuritë. Keni rritur taksat dhe borxhin publik. Keni i shpërdoruar 1.2 miliardë euro të shqiptarëve. Keni kriminalizuar politikën. Keni kanabizuar vendin. Keni kaluar Sirinë për numrin e azilkërkuesve. Keni lënë Shqipërinë në vendnumëro. Keni dhënë më shumë se 2 miliardë euro me PPP. Dhe aty ku po aktron, keni falsifikuar firmën e sekretarit amerikan të shtetit, për të fituar 20 milionë euro për 1 kilometër rrugë. Jo, nuk do të harrojmë” – thuhet në videon e postuar.

E.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Figura të reja dhe lidershipi i partisë në zonë rreziku/ A ka zgjedhur PS strategjinë e duhur për siguruar një tjetër mandat?

Komento

Komente

 • Lido: 23/02/2021 18:09

  Gjith keto vite ke deshtuar ti si qeveri dhe opozit

  Përgjigju
 • Vlora: 23/02/2021 09:38

  Filloi ky avazin e mengjesit... Ngrihu nga gjumi futi nje COPY-PASTE dhe fillo diten me budallalleqe. Thuuaj mirmengjes njehere o injorant..

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Ndihma më e madhe kundër varfërisë, Pelosi: Dhoma e Përfaqësuesve do të votojë brenda së mërkurës paketën prej 1.9 milionë dollarësh