Basha përgëzon Erdoganin për fitoren: Pjesëmarrja masive e popullit turk tregoi forcën e madhe! Shpresojmë në rritje të mbështetjes për Shqipërinë

Basha përgëzon Erdoganin për fitoren: Pjesëmarrja masive e popullit turk tregoi forcën e madhe! Shpresojmë në rritje të mbështetjes për Shqipërinë

1684669836_1679211917800063a973cbbeaf0.png

Ish kryedemokrati, Lulzim Basha përgëzuar Erdoganin për fitoren e tij në zgjedhjet presidenciale, duke theksuar se pjesëmarrja masive e qytetarëve në zgjedhje tregoi forcën për të zgjedhur se kush do t'i qeveriste. 

"Urime Presidentit Rexhep Taip Erdogan që fitoi një mandat të ri në krye të Republikës së Turqisë, një vend i madh mik i Shqipërisë dhe i shqiptarëve. Gara zgjedhore shumë e fortë dhe pjesëmarrja masive e popullit turk në zgjedhje tregojnë forcën e madhe të njerëzve për të zgjedhur qeverisjen e tyre. Shpresojmë që bashkëpunimi i fortë mes nesh, lidhjet e ngushta dhe mbështetja e Turqisë për shqiptarët të forcohen edhe më shumë"-thuhet në reagimin e Bashës. 


Lajmi kryesor:

Erdogan president i Turqisë për një mandat të tretë! Politikanë të ndryshëm në botë e përgëzojnë! Rama e Begaj: Miqësia mes dy vendeve tona do rritet


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Pasi dha lajmin se do të bëhet nënë, Greta Koçi ka një tjetër surprizë

Pasi dha lajmin se do të bëhet nënë, Greta Koçi ka një tjetër surprizë