Basha publikon grafikun: Shqipëria varfërohet, ndërsa Rama dhe ministrat e tij shumëfishojnë pasuritë e tyre

Kreu i PD Lulzim Basha

Kryetari i PD-së Lulzim Basha e ka nisur mëngjesin me akuza ndaj qeverisë. Ai ka publikuar një grafik, i cili sipas tij tregon ulje të ekonomisë së shqiptarëve dhe rritje të ekonomisë së ministrave.

Kreu demokrat shkruan se papunësia është shtuar, kostoja e jetesës është bërë e papërballueshme ndërsa sipas tij Rama dhe ministrat shtojnë pasurinë.

"Ndërsa Rama dhe ministrat e tij shumëfishojnë pasuritë e tyre, Shqipëria varfërohet. Papunësia është shtuar, kosto e jetesës është bërë e papërballueshme. Ka ardhur koha për një qeveri që kujdeset për njerëzit. Ka ardhur koha për një qeveri që kujdeset për xhepat e shqiptarëve dhe jo të Ramës dhe ministrave të tij", shkruan Basha.

Pas këtyre akuzave ai thotë se ka ardhur koha për një qeveri të re.

Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    “Pol i tretë?!” A duhet që 20 partitë e reja të bashkohen kundër PS, PD, LSI?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Po hiqte zbukurimet e festave në qytetin e Korçës, punonjësi i bashkisë bie nga vinçi