Basha: Rama është pakicë, kam depozituar 185 padi në SPAK për krimet zgjedhore

Kreu i PD Lulzim Basha

Kreu i PD Lulzim Basha vijon ta quajë masakër zgjedhore 25 prillin, madje thekson se këtë e konfirmon sipas tij edhe raporti final i OSBE/ODIHR.

Në një postim në rrjete sociale Basha shkruan se pret drejtësia të ndëshkojë autorët ndërsa thekson se ka depozituar 185 padi penale në SPAK dhe në prokuroritë e rretheve për krimet zgjedhore. Sipas Bashës, Rama është pakicë dhe se vendi po varfëron dhe shpopullon Shqipërinë.

 “25 prilli ishte një masakër zgjedhore! Këtë e dinë të gjithë shqiptarët, këtë e konfirmon edhe OSBE/ODIHR. Partia Demokratike ka depozituar 185 padi penale në SPAK dhe në prokuroritë e rretheve për krimet zgjedhore. Ne presim drejtësi, sepse shqiptarët meritojnë zgjedhje të lira dhe të ndershme. Pa u ndëshkuar autorët e kësaj masakre, pa u kthyer legjitimiteti në vend, nuk do të kemi një pushtet të njerëzve për njerëzit, por sundimin e një pakice të korruptuar që varfëron dhe shpopullon Shqipërinë.”

Be.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?

Komento

Komente

 • KASAP REXHEP BULE LEKA [ KEPI ]: 28/07/2021 19:59

  O lulzim o karafil pa er a je ti në terezi por kur Edi Rama është pakic pse ēshtë prap kryeministër e ti karministër i punve të kota o lyl karota. A mjer pd kë ka kryetar kompket një RROT KARR.

  Përgjigju
 • Dea: 28/07/2021 19:40

  Ik o kelysh i telendisur

  Përgjigju
 • XXX: 28/07/2021 18:57

  Ik o rrot karri

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Do të ngresh një bujtinë, fermë apo biznes në fshat? Veliaj prezanton nismën për gratë dhe vajzat e Tiranës