Basha: Gjatë 7 viteve të dështuara të Ramës, çmimet e ushqimeve të shportës u ngritën në stratosferë! Durimit i ka ardhur fundi

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha

TIRANË- Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka hedhur akuza në drejtim të kryeministrit Edi Rama, sipas së cilit ka varfëruar shqiptarët.

Basha i referohet të dhënave të publikuara nga EUROSTAT, sipas së cilit tregojnë se Shqipëria ka rritjen më të madhe të çmimeve të ushqimeve në Europë.

Nisur nga kjo, Basha premton se me ardhjen e tij në pushtet do të luftojë monopolet dhe klientelizmin, e për pasojë edhe do të ulet çmimi i ushqimeve bazë.

"Shqipëria renditet e 3-ta në Europë për rritjen e çmimeve të shportës bazë ushqimore. Të dhënat e publikuara nga EUROSTAT tregojnë se Shqipëria ka rritjen më të madhe të çmimeve të ushqimeve në Europë! Gjatë 7 viteve të dështuara të Edi Ramës, çmimet e ushqimeve në Shqipëri janë ngritur në stratosferë. Durimit i ka ardhur fundi!

Ne do të ulim çmimet e ushqimeve duke luftuar monopolet dhe klientelizmin, dhe do të kemi një qeveri që kujdeset për njerëzit, në vend të një qeverie që kujdeset për veten dhe klientët e saj", shkruan Basha.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Noli: 20/12/2020 22:43

  Nuk eshte mire ky flet percart

  Përgjigju
 • Ufo: 20/12/2020 22:09

  Boll dole se na rrujte manallin. Ngrihu ose mbylle halene se le name.

  Përgjigju
 • Tironci: 20/12/2020 20:55

  Si po kujtohem! a e boni tramvajen ne Tiron mo ky?

  Përgjigju
 • Kacidhe: 20/12/2020 18:59

  Karabushi Bashe 7 x 7 = 42

  Përgjigju
 • Bobi: 20/12/2020 18:50

  Fiks Lyli. Popullit i ka sosur durimi, por nga mostrat ePeDe dhe Lidhja Servilave injirante( LSI) me Like pemthymin dhe mona baxhelles

  Përgjigju
 • Endri: 20/12/2020 17:48

  Sado gabime te kete ER, prap eshte vite drite me i mire se KM e meparshem. Ndersa ti je ofendim per popllin shqiptar vetem fakti te jesh kandidat per KM. Hajdut dhe genjeshtar i paskrupullt

  Përgjigju
 • Lavdosh: 20/12/2020 17:46

  A ju kujtohet ky kur ishte Kryetar Bashkie dhe premtonte se do kontrollonte dhe ulte cmimet? Ne vend te saj, burokratet e Bashkise u tureshin bisneseve sai hiena dhe u vinin gjoba ilegale Ky fjalim dhe premtim i kontrollit te cmimieve eshte discka qe nje parti e majte dhe mund te premtoj. Nje parti e djathte le tregun te rregullohet

  Përgjigju
  • Taksapaguesi: 21/12/2020 13:27

   Sic po tallen Shqiptaret sot me kete flame, keshtu do tallen Hollandezet neser.Shporru fare e keqe,qe e ke vendin ne Hage me pislleqet qe i ke bere ketije Kombi bashke me plakun merre.

 • Sondazhi i ditës:

  Rishfaqen nostalgjikët e diktatorit, a duhet bërë dekomunistizimi i shoqërisë shqiptare?×

Lajmi i fundit

John

Erë e fortë dhe det i trazuar në Radhimë, varkat e vogla dhe skafet turistike mbushen me ujë, rrezikojnë të mbyten