Basha: Uroj që populli turk të gjejë forcë në përballimin e tragjedisë së rëndë

Një mesazh ngushëllimi për të prekurit nga tërmeti në Turqi e ka pasur edhe kryedemokrati Lulzim Basha.

"Po ndjek me shqetësim të madh lajmet tronditëse nga Turqia. Ngushëllimet e mia më të thella janë për familjet e viktimave të tërmetit. Ju uroj shërim të plagosurve, forcë, kurajo dhe solidaritet me popullin dhe autoritetet e Turqisë në përballimin e kësaj tragjedie të rëndë", shkruan Basha.


Lajmi kryesor:

Tërmeti në Turqi/ Rama: Biseda telefonike mes Erdogan dhe Mitsotakis shpresë për të ardhmen e Europës! Meta: Do ju gjendemi pranë! Veliaj: Bëhuni të fortë


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet nga autoritetet shtetërore situata e zjarreve në vend?×

Lajmi i fundit

John

Vijuan aktivitetin në shkelje të orës policore, gjobiten 3 pronarë lokalesh në Durrës dhe 2 administratorë në Himarë