Basha uron besimtarët myslimanë për Fitër Bajram: Zoti ju begatoftë ju dhe familjet tuaja! (VIDEO)

Me rastin e festës së Fitër Bajramit, kryetari i partisë Demokratike Lulzim Basha ka uruar në Komitetin Mysliman të Shqipërisë të gjithë besimtarët myslimanë.

‘Të gjithë besimtarëve myslimanë nga zemra ju uroj gëzuar Fitër Bajramin agjërim të pranuara, lutje të pranuar, shpresë të ripërtëritur, zoti ju begatoftë ju dhe familjet tuaja! Zoti e bekoftë Shqipërinë.’-tha Basha.

 


Lajmi kryesor:

Festa e Fitër Bajramit, urojnë krerët e shtetit dhe politikës! Kardinali Ernest Troshani: Lutemi që popujt të jetojnë në paqe, aq më tepër në Lindjen e Mesme


M.Q./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kushtetuesja i drejtohet Venecias për zgjedhjet vendore të 2019-ës, sipas jush a ishin ato legjitime?×

Lajmi i fundit

John

Euro 2020/ Spektakël i garantuar në 1/8! Portugalia përballet me Belgjikën, Anglia pret Gjermaninë