Bashkia Shkodër nis instalimin e paneleve diellore në kopshtet publike, Rama: Mënyrë efikase për kursimin e energjisë dhe mbrojtjen e mjedisit

Bashkia Shkodër nis instalimin e paneleve diellore në kopshtet publike, Rama: Mënyrë efikase për kursimin e energjisë dhe mbrojtjen e mjedisit

Panelet diellore në një prej kopshteve në Shkodër

Bashkia e Shkodrës ka nisur instalimin e paneleve diellore në institucionet e arsimit publik. Lajmin e ka bërë me dije kryeministri Edi Rama nëpërmjet një postimi në facebook ku shkruan se kjo metodë ka nisur që nga kopshtet e fëmijëve si një mënyrë efikase për ngrohjen e tyre, kursimin e energjisë si dhe mbrojtjen e ambientit.

“Mirëmëngjes, dhe me lajmin e mirë se Bashkia Shkodër ka nisur të instalojë panelet diellore në institucionet e arsimit publik, duke nisur si fillim me kopshtet e më të vegjëlve, si një mënyrë efikase për ngrohjen e tyre, kursimin e energjisë, dhe mbrojtjen e mjedisit, ju uroj një ditë të bukur”- shkruan Rama.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • USA: 08/12/2023 09:51

    Rrespekte per vidjon shum nostalgji, ky ashte kopshti ku kam shku un ne 1982

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Erkand Qerimaj akuza të reja për Federatën e Peshëngritjes: S'më kanë regjistruar në Kupën e Botës, pikët vlejnë për Olimpiadën

Erkand Qerimaj akuza të reja për Federatën e Peshëngritjes: S'më kanë regjistruar në Kupën e Botës, pikët vlejnë për Olimpiadën