Bastisja në hipermarket në Kharkiv: 11 të vdekur dhe 60 të plagosur

 

Foto: Ukrainë

Një bastisje ruse ka sulmuar një hipermarket në Kharkiv. Të paktën 11 persona kanë vdekur, rreth gjashtëdhjetë janë plagosur, ndërsa ka akoma njerëz të zhdukur.

Sipas presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky, në qendrën tregtare në momentin e sulmit ndodheshin “më shumë se 200 persona”.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Kiev: 11 të vdekur nga bombardimet ruse në Kharkiv! U përdoren dhe raketa hipersonike! Stoltenberg: Kina po nxit luftën në Europë


Xh.K/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Ushtarët izraelitë lidhin në kofanon e xhipit palestinezin e plagosur

FOTO/ Ushtarët izraelitë lidhin në kofanon e xhipit palestinezin e plagosur