Bayern Munich del 'bllof', Nagelsmann e mësoi shkarkimin nga mediet

Bayern Munich del 'bllof', Nagelsmann e mësoi shkarkimin nga mediet

Julian Nagelsmann

Bayern Munich pak ditë më parë vendosi të shkarkojë nga detyra e trajnerit Julian Nagelasmann. 35-vjeçari duket se e ka marrë vesh largimin nga mediet, duke mos pasur një bisedë me bordin drejtues të bavarezëve. Për t'i hedhur 'benzinë zjarrit' ka meduar Kicker, media gjermane që zbulon se në minutat e para të lajmeve për largimin e trajnerit, vetë Nagelsmann nuk ishte në dijeni të ngjarjeve.

"Gazetari i Kicker - A keni dëgjuar për njoftimet e fundit, të cilat lidhen me largimin tuaj nga detyra?

Nagelasmann - Po, sepse miq nga fusha e futbollit po më tregojnë se çfarë ka ndodhur nga raportimet e fundit.

Gazetari i Kicker - A keni marrë ndonjë informacion nga klubi?

Nagelasmann  - Jo, jo ende. S’mund të flas më", mbyllet biseda mes tyre.

Duket se binomi "Kahn-Salihamidzic" as që e kanë takuar trajnerin për t'i komunikuar lajmin dhe as për të sqaruar arsyet e këtij vendimi. Tanimë Nagelsmann duket se është në kërkim të një pune të re, teksa sipas kontratës duhet të përfitojë 25 milionë euro nga shkëputja e marrëveshjes me kampionët në fuqi të Bundesligës.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Sulmi terrorist në veri demaskoi Vuçiçin

Sulmi terrorist në veri demaskoi Vuçiçin