Bayern Munich dështon sërish, Mainz e përmbys mes 4 golash (VIDEO)

Bayern Munich dështon sërish, Mainz e përmbys mes 4 golash (VIDEO)

Mane pas golit

Mainz fitoi 3-1 me Bayern Munich për javën e 29-të në Bundesligën gjermane të futbollit. Bavarezët për duelin e dytë radhazi nuk marrin tri pikë, duke komplikuar pozitat në krye të renditjes. Goli i parë i ndeshjes u shënua nga Mane në minutën e 29-të, me senagalezin që dërgoi shifrat në 0-1.

Në pjesën e dytë, Mainz ishte me ritëm të lartë duke shënuar tre herë. Ajorque në minutën e 65-të, Barreiro në të 73-tën dhe Martin në të 79-tën shënuan për Mainz. Me 45 pikë, Mainz shkon në vendin e gjashtë dhe prek Europën, teksa Bayern me 29 pikë momentalisht mban vendin e parë, dy pikë më shumë se ndjekësit e Dortmund, me verdhezinjtë që kanë një ndeshje më pak.

Në përballjet e tjera të raundit të 29-të, Bochum humbi 1-5 me Uolfsburg, Hertha Berlin humbi 2-4 me Bremen dhe Koln fitoi 1-3 me Hoffeinheim.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Dëmtimi që nuk duhej, Myrto Uzuni lë fushën duke çaluar! ‘Dhimbje koke’ për Sylvinhon

VIDEO/ Dëmtimi që nuk duhej, Myrto Uzuni lë fushën duke çaluar! ‘Dhimbje koke’ për Sylvinhon