Bayern Munich jashtë 'shinave', Kimmich pranë grushteve me ndihmësin e Tuchel

Bayern Munich jashtë 'shinave', Kimmich pranë grushteve me ndihmësin e Tuchel

Bayern Munich

Tre humbje radhazi janë shumë për një klub si Bayer Munich. Leverkusen, Lazio dhe së fundmi Bochum morën fitore kundër bavarezëve, çka ka bërë që klima në klubin më të titulluar në Gjermani mos jetë e qetë.

Në fund të ndeshjes së humbur me Bochum, siç raporton “Bild”, ka pasur një përplasje të tensionuar mes Joshua Kimmich dhe Zsolt Low, zëvendësit të trajnerit Thomas Tuchel.

Për të shmangur konfliktin fizik mes të dyve ka ndërhyrë kapiteni Manuel Neuer. Marrëdhënia mes trajnerit dhe disa “senatorëve” tani është thyer në mënyrë të pariparueshme.

Siç zbulohet nga Lothar Matthaus, tashmë komentator i “Sky Deutschland”, disa lojtarë janë në mosmarrëveshje me stafin. Mes tyre, përveç Kimmich, edhe Muller, Goretzka e De Ligt.

Në garë për të kaluar në çerekfinalet e Champions edhe pse humbën 1-0 me Lazion në ndeshjen e parë dhe sigurisht në ndjekje të Leverkusenit kryesues, te Bayern Munich do duhet të kapërcejnë këtë klimë dhe të ecin para, me klubin që konfirmoi Tuchel.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin