Bayern 'shfryn nervat'/ Bavarezët mposhtin Mainz-in me rezultatin e thellë 6-0

Lojtarët e Bayern duke festuar

Bayern Munich ka treguar edhe një herë që është një skuadër e një kategorie të lartë. Bavarezët arritën të shënojnë plot 6 gola në sfidën kundër Mainz. Bayern gjatë të gjithë 90 minutave pati një kontroll të lojës e të topit.

Për bavarezët portën e gjeti i pari Robert Lewandowski i cili realizoi një gol fantastik në minutën e tretë, ndërsa pas tij shënuan Rodrigues dhe Coman, kështuqë pjesa e parë u mbyll me rezultatin 3-0 për Bayern Munich.

Bavarezët nuk u mjaftun me atë rezultat, mesaduket ata kërkua të shfrynin inatin e largimit nga Champions Leauge. JAmes rodrigues arriti që të shënojë dy herë të tjera në pjesën e dytë ndërsa firmën e ndeshje e vuri i riu Devies i cili shënoi golin e 6-të për Bayern.

Aktualisht Bayern ndodhet në kuotën e 60 pikëve po aq sa Dortmundi por mban vendin e parë nga kuota e golave.

A besoni se do realizohet vota e diasporës për zgjedhjet e ardhshme?