Bebe Rexha reagon mbi komentet rreth peshës së saj: Jam në epokën e shëndoshjes, edhe çfarë pastaj?

Bebe Rexha reagon mbi komentet rreth peshës së saj: Jam në epokën e shëndoshjes, edhe çfarë pastaj?

Bebe Rexha

Ndonëse ka treguar se po lufton me shtimin në peshë pasi u diagnostikua me sindromën e vezoreve policistike, komentet negative ndaj këngëtares shqiptare Bebe Rexha nuk po ndalen.

E komentuar prej kohësh për peshën e saj, Bebe Rexha duket se nuk po gjen ‘shpëtim’ nga komentet kritike të fansave de ndjekësve të saj.

Së fundmi ajo i është drejtuar 10.7 milionë ndjekësve në instagramin e saj , me një mesazh sensibilizues rreth trupave, të çfarëdo lloj përmase qofshin ata.  

33-vjeçarja me origjinë shqiptare pozoi me bluzen e ngritur, teksa tregon barkun e saj.

Bashkë me foton, Bebe ka vendosur mbishkrimin : “Po jam në epokën time të shëndoshjes, edhe çfarë?”

Duke u dhënë kështu një përgjigje të gjitha komenteve negative dhe mbi të gjitha një suport për të gjithë personat që vuajnë ë nga komplekset për pamjen e jashtme, peshën dhe formave trupore.

Këngëtarja e njohur së fundmi është përballuar vazhdimisht me luhatje në peshë, e për komentet e vazhdueshme rreth kësaj teme ajo ehte shprehur më herët se është normale të jetë në sytë e publikut dhe komente rreth peshës për sa kohë nuk janë ofenduese janë të justifikuara.

Po ashtu këngëtarja u shpreh se askush nuk e di se në çfarë telashesh mund të ndodhet gjithsecili nga ne, gjë që mund të ndikojë në peshën dhe format e trupit.

 

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Spanja kërkon sot trofeun e katërt, Anglia historinë! Gjithçka duhet të dini për finalen e Europianit

Euro 2024/ Spanja kërkon sot trofeun e katërt, Anglia historinë! Gjithçka duhet të dini për finalen e Europianit