Befasues në çdo faqe, Vasilika Tafa sugjeron katër libra të ‘dashurive të ndaluara’ dhe emocioneve të forta (VIDEO)

Për botuesen Vasilika Tafa libri është një nga shoqëruesit më të mirë të ditëve të karantinës, por edhe një mënyrë për të ‘shëruar’ shpirtin dhe mendjen.

Ka qenë shoqëruesi i saj kryesor edhe para karantinës, por edhe e izoluar në shtëpi, botuesja e konsideron mikun kryesor që e ka dërguar atë ‘drejt vendeve; të ndryshme të botës, të ‘takojë njerëz të rinj’ dhe të ndjejë emocione, duke marrë më të bukurën e ditës së saj brenda shtëpisë, ku për shkak të koronavirus, duhet të qëndrojë e izoluar.

Megjithatë, ajo sugjeron edhe për lexuesin shqiptar katër tituj librash, historitë e të cilës flasin për dashurinë, ndjenjën e bukur të të jetuarit me shpirtin plot.

“Vdekja dhe pranvera”, “Juta Hajm, Një grua e panjohur në Berlin”, “Dashnorët poshtë Danubit” dhe “Asnjë qindrakë më shumë, asnjë qindarkë më pak” janë katër titujt që do t’ ju bëjnë të përjetoni emocione të bukura.


Lajmi kryesor:

Artistët dhurojnë momente emocionuese nga karantina! Fëmijët “Rri në shtëpi” në gjuhën e shenjave


D.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?×

Lajmi i fundit

John

Flutura Açka përlotet në 'Pa protokoll' për të birin e ndjerë: Njeri i bukur që më tregoi si përballohet vdekja