Belgjika u eleminua në fazën e grupeve, Eden Hazard pensionohet nga futbolli ndërkombëtar

Belgjika u eleminua në fazën e grupeve, Eden Hazard pensionohet nga futbolli ndërkombëtar

Eden Hazard

Futbollisti belg, Eden Hazard ka njoftuar tërheqjen e tij nga futbolli ndërkombëtar. 31-vjeçari ka zgjedhur të zyrtarizojë tërheqjen nga kombëtarja e Belgjikës përpara Kampionatit Evropian 2024 dhe pas tij, Kupës së Botës 2026.

Disa ditë pas eliminimit të Belgjikës në fazën e grupeve në Katar, Hazard ka kërkuar kohë në detyrën ndërkombëtare pas 14 vitesh, pasi ai tani e vë fokusin e tij të vetëm në karrierën e tij në Real Madrid.

“Sot vendosa t'i jap fund karrierës sime si ndërkombëtar. Brezi i ardhshëm është gati. Do të më mungoni shumë”-shkruan Hazard në reagimin e bërë.

Gazeta belge Het Laatste Nieuws, raporton se Hazard diskutoi vendimin për t'u tërhequr nga ekipi kombëtar me shokët e tij të skuadrës menjëherë pas ndeshjes së tyre të fundit në grup kundër Kroacisë.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A është i drejtë vendimi për të shtyrë Komisionin Hetimor për ‘McGonigal’?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Pas 43 orësh nën rrënoja, shpëtohet 3 vjeçari në Turqi! Babai i tij shpërthen në lot

VIDEO/ Pas 43 orësh nën rrënoja, shpëtohet 3 vjeçari në Turqi! Babai i tij shpërthen në lot