Benzema: Ramazani është shumë i rëndësishëm, ndihem mirë kur agjëroj dhe nuk më pengon për t'u stërvitur

Benzema: Ramazani është shumë i rëndësishëm, ndihem mirë kur agjëroj dhe nuk më pengon për t'u stërvitur

Sulmuesi i Kombëtares së Francës, Karim Benzema, në një intervistë për revistën amerikane 'Esquire', ka folur edhe për praktikimin e fesë islame, pasi ai është një nga futbollistët që agjëron gjatë muajt të Ramazanit.

Sulmuesi i Real Madrid tha se agjërimi nuk e pengon atë të stërvitet normalisht si herë të tjera. Më tej ai shtoi se ndihem shumë mirë që agjëron si dhe theksoi se për të muaji i Ramazanit është shumë i rëndësishëm.

'Nuk ka asnjë ndikim. Ramazani është pjesë e jetës sime dhe feja ime e bën Ramazanin një detyrim. Për mua është shumë i rëndësishëm dhe ndihem mirë kur agjëroj”, u shpreh 34 vjeçari Benzema.  
 

G.B./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Turi: 05/04/2022 12:47

    Agjerimi tjeter gje, ramazani tjeter gje.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Besoni se Greqia do pranojë hapjen e grupkapitujve të parë Shqipëri-BE?×

Lajmi i fundit

Ibra firmos zyrtarisht me Milanin, bëhet për herë të tretë ‘djall’: Dashuria imë për këtë klub s’mbaron kurrë

Ibra firmos zyrtarisht me Milanin, bëhet për herë të tretë ‘djall’: Dashuria imë për këtë klub s’mbaron kurrë