Berat/ Del nga parkimi dhe humb kontrollin e mjetit, makina përplaset me bordura anësore përgjatë lumit Osum

Një makinë tip "Honda" ka humbur kontrollin e mjetit dhe është përplasur me bordurat anësore të trotuarit përgjatë lumit Osum në Berat.

Drejtuesi i mjetit Honda M.B. me targa AA 146 FK sapo ka dalë nga parkimi, por parakalimi i një mjeti tjetër përballë tij ka bërë që ai t'i jap gaz makinës dhe të humb kontroll duke u përplasur me bordurat anësorë të trotuarit përgjatë lumit Osum.

Nga përplasja nuk ka të lënduar por vetëm dëme materiale. Gjysma e makinës është devijuar mbi lum por fatmirësisht mjeti është mbajtur nga kangjellat e rrugës dhe nuk ka përfunduar brenda në lumë.

Në vendngjarje kanë shkuar forca të shumta policie që kanë mundësuar edhe tërheqjen e mjetin nga rruga,për të mos shkarë e përfunduar në lumë.

1606654394_MAKINA.jpg

I.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të ketë shitblerje të votës edhe më 25 prill?

Komento

Komente

  • Shofer muti: 29/11/2020 14:31

    Ka bërë nëna shofer jo mut...

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Pse Basha fshihet çdo 21 janar?