Berisha: Basha i largon rivalët e tij, unë se kam bërë kurrë! Agron Shehaj duhet të ishte në Kryesi, mori 20% të votave të demokratëve

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur edhe për votimet e bëra për zgjedhjen e Kryesisë së PD, ku tha se Agron Shehaj e meritonte të ishte në këtë kryesi pasi mori 20 % të votave të demokratëve kur kandidoi për kryetar partie. Berisha tha se Basha i përjashton rivalët e tij në parti, ndërsa ai vetë nuk e ka bërë kurrë një gjë të tillë.

“Duhet të bashkohemi. Po ju them hapur cdo njeri që largohet nga partia na pakëson. Kryetari duhet të jetë shumë tolerant, cdo njeri që nuk shkon përshtat do të gjendet mënyrë të largohet. ja unë e them këtu që Agron Shehaj e meritonte të ishte në Kryesi sepse e votuan 20% të demokratëve që ta shikonin aty. Po ta shikosh historikun, ai që konkurruar për kryetar nuk ka dalë jashtë kryesie, ka mbetur anëtar kryesie kryesore. Sali Berisha ka fituar me 75% kryetar edhe në 1991, ata që rivalizonin mbeteshin në kryesi”, tha Berisha.


Lajmi kryesor:

'Foltorja' shkon në Korçë, Berisha do të rimarrë sërish PD: Ta vendosë anëtarësia rolin tim! Basha po është burrë të vij këtu, 'pupël opozita' e tij largoi të rinjtë nga vendi


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vaksinim administratës e punonjësve të qendrave tregtare deri më 31 dhjetor dhe dozë e tretë për mbi 18-vjeçarët! Jeni dakord me vendimet e Komitetit?×

Lajmi i fundit

John

Ministrja e Jashtme në Ministerialin e OSBE-së: Ballkani i Hapur, mjet efektiv për bashkëpunimin dhe dialogun mes vendeve