Berisha dhe Ibsen Elezi, ja si do të jetë fleta e votimit për kryetar të PD

Berisha dhe Ibsen Elezi, ja si do të jetë fleta e votimit për kryetar të PD

Sali Berisha, jo vetëm të gjitha pritshmëritë, por edhe në fletën e votimit në zgjedhjet për kryetar të Partiisë Demokratike do të jetë i pari.

Komisioni që merret me zgjedhjet në PD njoftin se paraditen e sotme u hodh shorti për renditjen e kandidatëve në fletën e votimit, në prezencë të përfaqësuesve të tyre.

“Pas hedhjes së shortit, renditja e emrave në fletën e votimit është: 1. Sali Berisha, 2. Ibsen Elezi Komisioni do njoftojë në vijim kalendarin e takimeve të dy kandidatëve për ditën e martë dt 17 maj 2022”, njofton PD.

Zgjedhjet në Partinë Demokratike do të zhvillohen më 22 maj.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    U shkon mbi 600 mijë në muaj, a duhen rritur pagat e Kushtetueses?×

Lajmi i fundit

 ‘Jam komandant i Pentagonit!’ Qëlloi patrullën e plagosi policin në Tiranë, ja çfarë dëshmoi Klered Bozhanaj

‘Jam komandant i Pentagonit!’ Qëlloi patrullën e plagosi policin në Tiranë, ja çfarë dëshmoi Klered Bozhanaj