Berisha fyen Spiropalin, kryetarja e Kuvendit i ndërpret fjalën: Shkelje e rëndë etike! Ndërpresim seancën, do merret masa disiplinore

 

Teksa mori fjalën për të replikuar ndaj ministres Elisa Spiropali, Sali Berishës i është ndërprerë fjala për fyerje dhe pritet tw merret masa disiplinore.

"Salariotët nuk kanë të sosur. Ky burri që i dha 500 milionë lekë tenderin kuzhinierit të djalit si puna e salariotit që i dha vëllait të kësaj ministres, të Spirobucit", tha Berisha.

"Ju ndërpres fjalën. Nuk mund të pranohet kjo fyerje e rëndë. Është shkelje e rëndë etike. Keni shkelur rëndë Kodin e Etikës. Do ndërpritet seanca për të vijuar me masën disiplinore", tha Nikolla.


Lajmi kryesor:

Kuvendi rrëzon dekretin e Metës për Butrintin! Seanca shoqërohet me debate! Berisha s’lëshon foltoren në Kuvend, garda e rrethon! Ofendon Spiropalin


A.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Gërdeci dhe privatizimi i ish-kompleksit Partizani nën hetim, a besoni se SPAK do të bëjë drejtësi?×

Lajmi i fundit

 Lavrov nga Asambleja e OKB-së: Perëndimi do të na fshijë nga harta! BE e nënshtruar nga diktatura amerikane

Lavrov nga Asambleja e OKB-së: Perëndimi do të na fshijë nga harta! BE e nënshtruar nga diktatura amerikane