Berisha i gjen zëvendësuesin, Kapllanaj kundër zgjedhjeve të degëve: Janë të "Foltores", jo të PD

Berisha i gjen zëvendësuesin, Kapllanaj kundër zgjedhjeve të degëve: Janë të

Komisioni i Rithemelimit është duke zhvilluar zgjedhjet për krerët e degëve të PD, ku pas Mallakastrës, sot votimi u zhvillua në Fier, Selenicë dhe Fushë Krujë. Fakti që Berisha sot i ka zgjedhur zëvendësuesin, kjo ka sjellë reagimin e ashpër të Agron Kapllanaj, i cili është kryetar i Komanduar i PD në degën Fier në kohën kur partia drejtohej nga Lulzim Basha.

Në një postim në facebook në faqen e PD që nuk i është dorëzuar ende Rithemelimit, Kapllanaj është shprehur kundër zgjedhjeve që po organizon Berisha për të zgjedhur krerët e degëve duke thënë se këto zgjedhje janë të ‘Foltores’ por jo të PD.

 “Unë pashë që në Mallakastër sot bëheshin zgjedhje dhe nuk kam asnjë lloj dijenie që në Mallakastër bëheshin zgjedhje për kryetar të degës së Partisë Demokratike, se nëse do të kishte një të tillë do të isha edhe unë pjesë e këtij procesi, pasi unë jam anëtar i Partisë Demokratike të degës Mallakastër, në lagjen “5 shkurti”, në qytetin e Ballshit. Kështu që, unë nuk kam marrë ndonjë njoftim për ndonjë takim, ndonjë mbledhje, besoj se edhe në lagjen time duheshin bërë zgjedhjet dhe të ishin zgjedhur kryetari i grup-seksionit dhe ai i seksionit, i asaj lagjeje ku unë bëj pjesë dhe minmalisht do më kishin njoftuar. Pra, për sa kohë dega e partisë dhe Partia Demokratike e Shqipërisë nuk ka njoftuar zgjedhje në gjithë vendin do të thotë që edhe në Mallakastër nuk ka pasur të tilla. A më fal, zgjedhje për Foltoren, ose për Shtëpinë e Lirisë kanë kohë që kanë filluar, ato janë zgjedhje në të drejtën e tyre, të zgjedhin strukturat e tyre, të zgjedhin kryetarin e partisë së Foltores apo të Shtëpisë së Lirisë dhe sigurisht ne nuk jemi pjesë e asaj lëvizje. Kështu që demokratët mallakastriotë sot nuk kanë zgjedhje. Partia Demoratike e degës së Mallakastrës nuk ka zgjedhje dhe nuk ka sesi t’i njohë ato si zgjedhje brenda Partisë Demokratike", thotë Kapllanaj.

Postimi i PD


Lajmi kryesor:

‘Rithemelimi’ zgjodhi krerët e degëve Selenicë, Fushë Krujë dhe Fieri! Baçi: Skeptikët na janë bashkuar! Berisha i gjeti zëvendësuesin, Kapllanaj: Votimet janë të Foltores


  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

A duhet të ndalet përdorimi i euros për pagesa në Shqipëri? Si votuan qytetarët në sondazhin e Shqiptarja.com

A duhet të ndalet përdorimi i euros për pagesa në Shqipëri? Si votuan qytetarët në sondazhin e Shqiptarja.com