Berisha Këshill Kombëtar me familjarët e tij, Kulluri: Vetëm nga 2 familje, rreth 13 anëtarë

Berisha Këshill Kombëtar me familjarët e tij, Kulluri: Vetëm nga 2 familje, rreth 13 anëtarë

Edvin Kulluri

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kullur, ka kritikuar jo pak Këshillin e Sali Berishës të dalë nga Kuvendi i  30 prillit, e duke e cilësuar atë si 'familjar'.

Me një postim në Facebook, Kulluri ironizon, ku ndërsa i referohet Berishës dhe Rithemelimit si 'konservatorë', shkruan se ata mbështeten pikërisht te vlerat e familjes dhe se këtë parim e kanë përmbushur. Sipas Kullurit, vetëm nga 2 familje ka rreth 13 anëtarë të Këshillit Kombëtar.

"Meqenëse konservatorizmi mbështetet fort tek vlerat e familjes, Këshilli Kombëtar i dalë dje nga Kuvendi e përmbushi plotësisht këtë parim! Vetëm nga 2 familje ka rreth 13 anëtarë të Këshillit Kombëtar! Urime dhe përpara drejt fitores kundër regjimit të Edi Ramës!", shkruan ai.

Kuvendi Kombëtar, i thirrur nga Sali Berisha një ditë më parë, zgjodhi 150 emrat e rinj të Këshillit Kombëtar të PD-së, që u bënë me dije sot nga Albana Vokshi, e cila tha se 75 prej tyre janë anëtarë të Forumit të Gruas si dhe të Forumit Rinor të PD-së.

Veç Berishës, i cili është automatikisht anëtar i Këshillit, në listë janë edhe dhëndri e tij, Jamarbër Malltezin, nipi Sevalgon Berisha dhe kushëriri Mal Berisha.

Menjëherë sapo të konstituohet, Këshilli i PD, duhet të zgjedhë kryetarin e Këshillit, mes dy kandidaturash që do të propozohen nga Rithemelimi. Po ashtu para 22 majit, Këshilli duhet të zgjedhë edhe kryesinë e re të PD.

Një ditë më parë, Sali Berisha i la detyrë që Këshilli Kombëtar të zgjedhë edhe zëvendësuesin e Enkelejd Alibeajt, të cilin e shkarkoi nga posti i kreut të grupit, pavarësisht se ky i fundit dhe grupi i tij nuk njohin asnjë vendim të Sali Berishës.

/K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Asti: 02/05/2022 13:51

  NDALENI MULLAH SALIUN PO RICIKLON LLUMIN, DO NA KOMANDOJE HAJDUTI I PULAVE SALI LUSHAJ,

  Përgjigju
 • Shqiponja: 02/05/2022 11:31

  Mjer shqiperia qe ka akoma njerez qe i shkojne mbrapa plakut merre qe dery me sot e ka shkaterruar vendin dhe tani po na del Si shpetimtar,komunisti komunist mbetet bishti I qenit bisht qeni mbetet

  Përgjigju
 • Ben: 02/05/2022 09:27

  Po,me Kullur ashtu eshte.Por edhe ti me keto piruetat nje here me foltoren,nje here e shan Salen,nje here e lavdron,d.m.th. v.k.Por mos e rruj,se ne pushtet vini nga 2034.

  Përgjigju
 • Tani: 01/05/2022 21:31

  Po te kishte dale ne Keshill Kombetar edhe ky Kullumi i Arben Imamit,per te nuk do ishin problem 13 veta nga dy familje!

  Përgjigju
  • PETRIT: 02/05/2022 09:28

   Pra, Kulluri genjen , apo nuk te intereson e verteta. Bindje ndaj partise, por jo qorr dhe shurll.

 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Berisha del bllof, ngatërron shqiptarët me tifozët gjermanë

Berisha del bllof, ngatërron shqiptarët me tifozët gjermanë