Berisha mblodhi Këshillin Kombëtar, e braktisin 36 deputetët, mes tyre Ina Zhupa që iu bashkua Kuvendit (EMRAT)

Berisha mblodhi Këshillin Kombëtar, e braktisin 36 deputetët, mes tyre Ina Zhupa që iu bashkua Kuvendit (EMRAT)

36 deputetë kanë braktisur mbledhjen e Këshillit Kombëtar të thirrur nga Sali Berisha. Në listën e deputetëve vihet re që nuk ka marrë pjesë as Ina Zhupa, ndonëse iu bashkua Kuvendit Kombëtar të Rithemelimit me datë 30 prill. Deputetët që nuk kanë marrë pjesë janë të gjithë ata që i kanë dalë kundër Sali Berishës në çdo veprim të njëanshëm që po kryen, ndonëse ende nuk ka një vendim të formës së prerë nga Apeli për kontrollin e PD-së.

36 deputetët që munguan në mbledhjen e Këshillit Kombëtar:

1. AGRON GJEKMARKAJ
2. ALFRED RUSHAJ
3. ANDIA ULLIRI
4. ARBI AGALLIU
5. BLEDJON NALLBATI
6. DASHNOR SULA
7. DHURATA ÇUPI
8. EMILJA KOLIQI
9. ENKELEJD ALIBEAJ
10. ERALDA BANO (TASE)
11. FATJON VEIZAJ
12. FERDINANT XHAFERRAJ
13. FLAMUR HOXHA
14. FLUTURA AÇKA
15. GAZMENT BARDHI
16. GRETA BARDELI
17. HELIDON BUSHATI
18. ILDA DHORI
19. JORIDA TABAKU
20. KASTRIOT PIROLI
21. XHELAL MZIU|
22. KRESHNIK ÇOLLAKU
23. LEFTER GËSHTENJA
24. LINDITA METALIAJ
25. LULZIM BASHA
26. MERITA BAKIU
27. ORJOLA PAMPURI
28. RAMADAN LIKAJ
29. SAIMIR KORRESHI
30. SELADIN JAKUPLLARI
31. ZEF HILA
32. ZHENI GJERGJI
33. ERVIN SALIANJI|
34. GRIDA DUMA
35. TOMOR ALIZOTI
36. INA ZHUPA


Lajmi kryesor:

Paloka zgjidhet kryetar i Këshillit Kombëtar të PD! Miratohet rezoluta për zgjedhjen e presidentit: Rithemelimi do negociojë me partitë opozitare


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

John

Shmanget tragjedia në Dhërmi, shpëtohen nga mbytja në det mrekullisht çifti e ri çek dhe fëmijën e tyre