Berisha ‘tregon’ kush di gjithçka për fatin e Ervis Martinajt

Berisha ‘tregon’ kush di gjithçka për fatin e Ervis Martinajt

Sali Berisha dhe Ervis Martinaj

Sali Berisha ka ngritur sërish dyshimet për zhdukjen e Ervis Martinjat. Si gjithmonë, pa kryer verifikime, Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari ‘dixhital’, i cili e ka informuar se një ‘femër e partisë së krimit’ duke ju referuar Partisë Socialiste, ‘di gjithçka për zhdukjen e Ervis Martinjat’. Duke hedhur sërish akuza kundrejt policisë së shtetit dhe prokurorisë, Sali Berisha thotë se ato po fshehin femrën e partisë.

"Per fatin e Ervis Martinajt di gjithçka nje femer e partise se krimit! Policia dhe prokuroria e partise fshehin rolin e femres se partise. Qytetari dixhital ka pyetje direkte per Edi Ramen dhe rolin e tij ne zhdukjen e Ervis Martinit. sb

“Pershendetje Zoti Berisha! Jam kurioz me dit pse policia e rames nuk e nxjerr qe dy ditet e fundit para se me u zhduk Ervis martinaj ka qen i strehuar te nje femer socialiste qe punon te bashkia lali erit e cila quhet…Policia e di shum mir dhe ka mar deshmin e ksaj femre por pse nuk e nxjerrin sepse deri ne momentin qe ka taku shijaksit ka qen me kte femer me vete e ka derguar kjo nga shpia e vet ne shijak

Prokuroria ka edhe videot ku shihet Ervis Martinaj duke hyr ne pallatin ku jetonte kjo femer dhe kan edhe videot qe del nga apartamenti diten e zhdukjes me kte femer dhe hipen ne makinen e ksaj. Pse se nxjerr policia dhe edi ket fakt dhe videot kur del nga shoia ksaj dy ditet e fundit. Apo edvini do te mbroj gocat e partis vet dhe mos te zbulojet qe e ka eliminu vet ai Ervisin”, shkruan Berisha. 

Kryeministri Edi Rama në një deklaratë per mëdiat tha se policia e ka një version për fatin e Ervis Martinajt, por po punon fort për të siguruar akoma më shumë prova. Prej 11 gushtit, familja ka denoncuar se nuk ka asnjë kontakt me Ervis Martinajn. Ky i fundit ka qenë në kërkim të policisë për disa muaj dhe ka pasur shpesh herë operacione për kapjen e tij, por forcat blu kanë dështuar në arrestimin e tij. Referuar dosjes hetimore, xhaxhai i Ervis Martinaj, Faik Martinaj thotë se zhdukja mund të ketë ardhur që pas dëshmisë së Nuredin Dumanit dhe përfshirjen e tij më të tjera histori kriminale, duke vënë gishtin te Indrit Dokle. Pas kësaj dëshmie është marrë në pyetje Doklei cili ka mohuar të ketë lidhje me zhdukjen e Martinajt. Një nga pistat kryesore të hetimit është ekzekutimi i tij. Por duke qenë se është i shumëkërkuar edhe nga autoritetet por edhe nga rivalët e tij nuk përjashtohet as pista e inskenimit.

M.Q./B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Evi: 01/10/2022 00:03

  Nje çerr i PD qe bredh si laro neper zyrat e PD ne vlore me emrin Everest troka..ky person e ka mbajt ervis martinaj ne shpi biles e ka ndihmuar te kaloj kufirin per ne kosove..informacion nga brenda zyrave te PD.

  Përgjigju
 • Artan: 27/09/2022 18:59

  Si e quajn kte vajzen?

  Përgjigju
 • Deni: 27/09/2022 17:57

  Po ti e ke shok visin o legen se ti i dhe gjithe lojrat e fatit atij qe ti drejtonte

  Përgjigju
 • Jani: 27/09/2022 17:55

  I pari je ti qe e di se ku eshte se me shume mundesi e ke fshehur ti

  Përgjigju
 • pellumbi: 27/09/2022 13:30

  oho ky me sekretarin digjital edhe me vis martinin , i mbaroi te gjitha punet edhe aty i ngeli

  Përgjigju
 • lulzim: 27/09/2022 13:26

  Po ty te vis martini te ka ngel se ke inat pse ka bo me shume lek se ty ai

  Përgjigju
 • Luan: 27/09/2022 12:23

  Sali Gerdapi do te perdore cdo gje per politike, po nuk te beson njeri me ty o kriminel , te ka dale boja tani.

  Përgjigju
 • Alban: 27/09/2022 12:22

  Po kush i di me mire se ti keto pune mor pall, po ik se le nam.

  Përgjigju
 • Gjergj: 27/09/2022 11:48

  Kush qelb mè shumè hapèsirèn publike, Sali Gèrdeci apo pusetat e ujrave tè zeza?

  Përgjigju
 • Lajmi i mashtrusit sali kurves: 27/09/2022 11:27

  Sale a me qafsh e martove xenushin, kij mendjen se mos ka fatin e mikut te tuaj te perbashket je tu u bo shum merak se ka punu per ty ky laciani dhe ne votimet e fundit punoi per me fitu kastriot piroli, sale ato 200 mij eurot i mori djali yt kur i dhe licensen, po kur thon ne lac i shkoi tet biri pederastit dhe i tha e ke mbush kupen, vrtem ti sale je mesu me vra vajte dhe ne vlor po trapajaneve te tu ju hoqen breket ke hollidei , dergove helikopteret per ti vrar vlonjatet , o sale heqt komen zvarr dhe te mart me vete ishalla se lahen halet me ty plehr , fotoja jote ke martint osht sa ty ne kemb , ke dergove me qafsh per me e vra, sali kurv lush berishen me drogaxhiun stercin, apo myftar mustaqe mut lumnesh berishen se ti zakonisht keta ke ne krah sali kurva pederasti .

  Përgjigju
 • ZENUN KASAP REXHEP BULE LEKA [ KEPI ]: 27/09/2022 11:15

  O salhe bajga je bo si kllaun cirku o gërdalla plak. Po hik mor idjot se stë digjon më njeri ty dhe spiunin Ilir Metaj [ Meta ]

  Përgjigju
  • Evi: 30/09/2022 23:59

   Eshte nje çerr qe bredh neper zyrat e PD ne vlore e quajne Everest troka.ky eshte personi fundit qe e ka takuar ervis martinaj. E ka mbajt ne shpi biles e ndihmuar te kaloj kufirin me kosoven..e sigurte ky inforcion brenda zyrave te PD.

 • Sondazhi i ditës:

  Mendoni se Primaret e Berishës nxorën kandidatët më të mirë për 14 majin?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto