Berisha u bind për financimet ruse të PD, tani sigurohet për Ramën: E ka ditur të kujt ishin! Basha të mos mendojë se do mbyllet ky problem! Dil e sqarohu

 

Para një jave, në konferencën e përhershme me gazetarët Berisha u bind se financimet ruse ishin në PD në kohën e Lulzim Bashës dhe se si kishte rënë pre e një gënjeshtre të madhe të skenuar nga ish kreu i PD. E ndërsa sot, sigurohet që këtë skenim ta ketë berë edhe kryeministri Rama, i cili sipas tij ka qenë në dijeni të çfarëdolloj lëvizjeje të Bashës dhe se ka bërë çdo përpjekje për ta shpëtuar.

‘Ai e dinte që paratë ruse ishin të Lulzim Bashës. Ai ka pasur një status ku thoshte se ai ka patur thellë xhepat me paratë ruse. Po nëse  e dije si ndërhyre në gjykatë për ta mbajtur të pafajshëm. Nga kush e mori urdhrin ky? Unë se besoja, se unë ua thashë dhe më para, nga i mori ky paratë rusë. Kur kuptova që më kishte thënë një variant tjetër, unë kam deklaruar se paratë janë ruse. Kurse ky e paska ditur, ka bërë çdo përpjekje për ta shpëtuar nga dështimi që meritonte. A keni lexuar se çfarë qëndrimesh mbajnë prokurorët. Unë mendova se këta kanë thirrur nga diaspora, po s’pati hetim se s’të linte Rama. Pra a janë këto dëshmi të lidhura, direkte apo jo direkte por janë dëshmi të pistës rusë të Edi Ramës dhe Lul Bashës. Edhe sot do i them Bashës, mos mendo se do mbyllet ky problem, do dalësh të sqarosh. Se tani që ka një raport me të dhëna konkrete se mbron dot Edi Rama. Nga e gjeti Binjatën ky, një kompani offshore, me origjinë ruse. Pra, këtu ka një rebus, që nëse Lulzim Basha ka një kutinciencë minimale, se ka qenë në politikë. Se dhe ata e gënjejnë, i tha Yuri Kim do dalë do përgënjeshtrojë, po s’ndodhi.’- tha Berisha.


Lajmi kryesor:

Lobimi rus në PD, Berisha: Auditi të fillojë shpejt punën, veprim personal i Bashës! Sulmet kibernetike janë bërë nga hakera iranianë, rusë dhe serbë


G.MO/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë kërkesa e pedagogëve për rritjen e pagës?×

Lajmi i fundit

Rrëfeu historinë e dhimbshme në BBV, Einxhel Shkira i bën dedikimin mallëngjyes për nënën e saj: Të duam, unë, bebi dhe Dagz

Rrëfeu historinë e dhimbshme në BBV, Einxhel Shkira i bën dedikimin mallëngjyes për nënën e saj: Të duam, unë, bebi dhe Dagz