Berisha: Vendet e Beneluksit presin nga Shqipëria marrëveshjen për ekstradimet! Felaj i heq fjalën: S’është në rend të ditës

 

Ish-kryeministri Sali Berisha ka kërkuar fjalën nga vendi për të folur për marrëveshjet e ekstradimit të Shqipërisë me disa shtete të tjera. Sapo ka nisur të flasë, nënkryetarja e Kuvendit Ermonela Felaj i është prerë fjala me argumentin se është çështje jashtë rendit të ditës.

“Zotërinj deputetë, zonja deputete, të dashur qytetarë dhe qytetare, prej kohësh vendet e Beneluksit presin nga Shqipëria marrëveshjen e ekstradimit. Shqipëria nuk iu përgjigjet këtyre vendeve. Nuk i përgjigjet Belgjikës dhe vendeve të tjera për të firmosur në kohë..”, tha Berisha,

“Kjo nuk është çështje për procedurë. Ky rend dite…seanca ka vetëm një rend dite. Çështjet e tjera nuk janë çështje procedure. Mos të bëjmë një debat të pavlerë”, tha Felaj.


Lajmi kryesor:

Kuvend/ Tabaku: Qeveria cakton çmimet e karburanteve me pronarët! Balluku: Aksi Thumanë-Kashar nuk do ketë tarifë 2.5 euro për të kaluar, nëse s’do ketë rrugë dytësore


SI.E./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Samiti i BE në Tiranë do përshpejtojë integrimin?×

Lajmi i fundit

Rama u sjell të rinjve shembullin e Melonit: E nisi kur ishte e re dhe sot është kryeministre e Italisë, merreni politikën në duart tuaja dhe ndryshoni gjërat

Rama u sjell të rinjve shembullin e Melonit: E nisi kur ishte e re dhe sot është kryeministre e Italisë, merreni politikën në duart tuaja dhe ndryshoni gjërat