Berluskoni nuk kursehet për të luftuar koronavirusin, dhuron 10 milion euro për spitalet e Lombardisë

Edhe pse i ndalur futbolli këto kohë pandemia nuk ka ndenjur duarkryq. Disa futbollistë kanë dhuruar donacione për spitalet e qytetit të tyre, por edhe mjaft klube kanë kontribuar me maska apo mënyra të tjera për të gjetur vaksinën e koronavirusit.

Së fundmi mediat italiane raportojnë se ish-presidenti i Milanit dhe aktualisht presidenti i Monza-s, Silvio Berlusconi, ka dhuruar 10 mln euro, të cilat do të përdoren për ato persona të cilët janë në terapi intensive.

Raportohet se me këto para janë të mundura të shtohen 400 shtretër të pajisura me aparatura, të cilat shërbejnë për pacientët që janë në gjendje më të rëndë shëndetsore.

Ne.k./G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A janë të përballueshme për ju çmimet e produkteve ushqimore?

Komento

Komente

 • Burlaskoni: 18/03/2020 08:59

  Too little too late, dmth je kujtuar oak bine o derr, tani qe spitalet kane marre tatepjeten ne Itali. Apo te ka kapur frika se nuk do kete nje vend per ty ne to?

  Përgjigju
 • Luli: 18/03/2020 02:45

  I vodhi popullit Italian miliarda, dhe po i kthen miliona!

  Përgjigju
 • presidenti: 17/03/2020 15:43

  Po Likja qe ka verdhushka me thase, do japi noi thes per te ndihmuar njerezit me koronavirus?

  Përgjigju
 • Santa Quaranta: 17/03/2020 14:36

  Sei un mito!!

  Përgjigju
 • Diii: 17/03/2020 11:58

  Jo stratosferike,por mikrospike per pasurine qe ka

  Përgjigju
  • Roma: 17/03/2020 17:12

   Ma te sei scemo×

Lajmi i fundit

John

Vendimi negativ i BE, sekretarja për Marrëdhëniet me Jashtë e PS: Lajm që pritej! Sukses për Shqipërinë fakti që 27 vende i dhanë dritën jeshile!