Betimi i 8 prokurorëve të SPAK/ BE: Moment i rëndësishëm për zbatimin e Reformës së Drejtësisë

Betimi i 8 prokurorëve të SPAK/ BE: Moment i rëndësishëm për zbatimin e Reformës së Drejtësisë

"Një moment shumë i rëndësishëm për Reformën në Drejtësi". Kështu e përkufizon ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca, ngritjen e SPAK.  Soreca thekson se lufta e korrupsionit dhe krimit të organizuar është kyçe për rrugëtimin e vendit drejt BE-së.

"Mirëpresim betimin e 8 prokurorëve të SPAK para presidentit. Tani ata janë gati të nisin punën. Një tjetër moment i rëndësishëm për zbatimin e Reformës në Drejtësi. Lufta kundër Korrupsionit dhe organizimit të krimit është përparësia kryesore për Shqipërisë dhe rrugën drejt anëtarësimit të BE-së", shkruan Soreca.


Lajmi kryesor:

SPAK nis punën/ SHBA: Do çojë para drejtësisë 'të paprekshmit'! BE: Moment i rëndësishëm për Drejtësinë


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Primaret e Berishës nxorën kandidatët më të mirë për 14 majin?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto