Betimi qeverisë së re, Yuri Kim: Gati ë punojmë për të forcuar demokracinë, sistemin e drejtësisë dhe biznesin

1581322725_youri.jpg

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka uruar kryeministrin Edi Rama dhe për fillimin zyrtarisht të mandatit të tretë qeverisës. Me një postim në Twitter, Yuri Kim thotë se pret të punojë intensivisht me vendin tonë për të forcuar demokracinë, sistemin e drejtësisë dhe biznesin.

"Urime Kryeministrit Edi Rama për fillimin zyrtarisht të mandatit të tretë historik. Pret të punojmë intensivisht me Shqipërinë për të forcuar demokracinë, drejtësinë dhe biznesin. Urime dhe suksese!", shkruan Yuri Kim.


Lajmi kryesor:

Qeveria 'Rama 3', urojnë ndërkombëtarët, Yuri Kim: Gati të punojmë për të forcuar demokracinë! Soreca: Reformat për integrimin, të jenë pika kryesore në agjendë


J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush Kushtetuta vetëm duhet ndryshuar apo duhet një e re?×

Lajmi i fundit

John

30 persona me shenja helmimiparaqiten në urgjencë, flet për Report Tv drejtoresha e spitalit: Nuk e dimë nëse është nga uji apo ushqimi