Bizneset në Lungomare pezullojnë shërbimin për 24 orë, Leli i thërret në takim: Muzika afron njerëzit, ndikon në përhapjen e COVID! Skenat e mbrëmshme nuk na nderojnë

Pronarët e bizneseve në Vlorë janë thirrur në një takim nga kreu i Bashkisë, Dritan Leli, në lidhje me protestën e tyre kundër orës policore. Gjatë takimit, Leli foli 'si mjek', ndërsa tha se muzika ndikon në përhapjen e COVID, për shkak se i afron njerëzit dhe i bën të flasin me zë të lartë për shkak të volumit të muzikës, gjë që do të përhapte më shumë spërkla pështyme. Në lidhje me protestën mbrëmjen e djeshme, Leli tha se ato nuk ishin skena që nderojnë Vlorën në pikun e sezonit turistik, ndërsa kërkoi mirëkuptim.

"Kam ndjekur shqetësimin tuaj. Është përcjellë edhe në media problematika e shprehur prej jush, është një shqetësim i madh i juaji, por unë do ju shpjegoj disa gjëra si mjek. Sot kam folur me një nga ekspertët e komitetit teknik dhe duket sikur muzika me zë të lartë, i afron më shumë njerëzit më shumë me njëri-tjetrin dhe për shkak të muzikës së lartë, njerëzit flasin me zë më të lartë dhe përhapin më shumë spërkla. Kryeministri dha lajmin për zgjatjen me një orë, që nuk është pak. Kërkoj që të gjithë të jemi mirëkuptues, skena që kemi parë dje nuk na nderon, jemi në kulmin e sezonit turistik. Ju keni të drejtë, por mjekësia ka disa rregulla. Duhet të jemi mirëkuptues, sepse është diçka që nuk varet nga ne, jemi përball një situate me të cilën do të përballemi", tha Leli.


Lajmi kryesor:

'Na lini muzikën pas orës 22:00'/ Pas protestës me Himnin Kombëtar, lokalet në Lungomare të Vlorës pezullojnë sot shërbimin, në kulmin e sezonit turistik! Leli i thërret në takim


B.K./M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rihapet çështja Gërdeci, a mendoni se do të bëhet drejtësi për këtë tragjedi?×

Lajmi i fundit

John

Tabaku: Shqiptarët shpenzuan 30 milionë mjekime anti-COVID, qeveria rimbursoi vetëm 1%! Kjo nuk duhet të jetë qeveria jonë