'Blic' autobusëve në Itali/ 12.500 euro gjobë shoferëve shqiptarë

'Blic' autobusëve në Itali/ 12.500 euro gjobë shoferëve shqiptarë

Një kontroll 'blic' autobusëve para terminalit të "Kosta Morena" në Brindisi, ka vënë në dukje mosrespektimin e detyrimeve nga ana e autobusëve që vinin nga Shqipëria. Autoritetet vendase kanë gjobitur në total 12.500 euro autobusë që vinin nga Shqipëria.

Ata rezultuan se kishin kryer një sërë shkeljesh. Së pari transportonin ilegalisht mallra, nuk kishin autorizimin përkatës për shërbimin e rregullt ndërkombëtar, e ndërsa disa të tjerë nuk kishin ndjekur destinacionin e përcaktuar.

Aktiviteti i kontrollit u krye në mbrëmjen e së hënës 27 maj, në kuadër të verifikimit të sigurisë së transportit rrugor ndërkombëtar të udhëtarëve.

B.K./a.m./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • çentrale: 30/05/2019 21:24

  Po pse kaloni akoma nga Brindisi ju ore . Po kenaqesh nga Kroazia rruge tokesore e te kushton me pak , ose nga Ancona per Durres. Keshtu nuk degjon pordhet e policeve te Brindisit e rri ne nje ambient te piset e pa sherbime si Brindisi

  Përgjigju
 • Pasagjeri: 30/05/2019 10:54

  Mirë jua kanë bërë hajdutëve të Arjani Travel se ju duket vetja sikur ca mutër janë. Vetëm me transport parash drode merren nëpër skutat e autobusave. Plus që pasagjerët trajtohen si kafshë në ata autobusë që vijnë era shurë e thartirë.

  Përgjigju
  • @Renaldo Hallo: 02/06/2019 09:52

   Renaldo me Arjani Travel kam udhëtuar që kanë zyrat në transballkanike Vlorë. (Jam Vlonjat dhe i di rrugët e Vlorës) Ruci i kam provuar dy herë me greqinë dhe ishin shumë serioz. Letyra ishin shoferat e Arjani Travel që shtriheshin në sedile të para si legena pa pyetur se aty kishte familjarë. Nivel fshataresh dhe të pështirë.

  • Renaldo alia: 01/06/2019 20:51

   Arjani travel esht nga me zeriozet o shoku po udheto me Ruci travel kur shoferi i jep timonit me pandallona te shkutra! Po ti me sa shikoj un spaske udhetuar me Arjani travel ?

 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Lirohet nga detyra zëvendës ministri energjisë, Ilir Bejtja

Lirohet nga detyra zëvendës ministri energjisë, Ilir Bejtja