Bllokimi i Instagram, Facebook dhe What’s App për më shumë se 7 orë, ‘shpërthejnë’ meme-t në rrjet

Bllokimi i Instagram, Facebook dhe What’s App për më shumë se 7 orë, ‘shpërthejnë’ meme-t në rrjet

Një rënie e rrjeteve sociale Facebook, Instagram dhe What's app  ka ndodhur pasditen e së hënës rreth orës 17:30. Përdoruesit raportuan probleme me hyrjet e llogarive, por edhe në  lidhjet me serverin dhe ngarkimin e përmbajtjes. 

Ndërkohë që përdoruesit e tyre kanë shprehur indinjatën në rrjet krijuar meme për të ironizuar problemet më platformën e kompanisë Facebook, që zgjatën më shumë se 7 orë.

Sipas ekspertëve, bllokimi shkaktoi një rënie me 5% të aksioneve të Facebook në bursë, përkthyer kjo në 7 miliarda dollarë humbje.


Lajmi kryesor:

Facebook, Whatsapp dhe Instagram 'vihen në punë' pas 6 orë ndërprerjeje, kompania: Shkak gabimi teknik gjatë konfigurimit! S'ka prova që të dhënat e përdoruesve janë kompromentuar


M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

Shkon në 92 numri i të vdekurve nga shpërthimi në një xhami në Pakistan, në vend flitet për ‘krizën e sigurisë kombëtare’

Shkon në 92 numri i të vdekurve nga shpërthimi në një xhami në Pakistan, në vend flitet për ‘krizën e sigurisë kombëtare’