'Komunist'/ Ruçi përjashton nga Kuvendi Alimadhin: Jam i lumtur për identitetin tim, ti duhet të jesh fatkeq! Ndërpritet seanca (VIDEO)

Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi i ka ndërprerë fjalën deputetit të opozitës së re, Adriatik Alimadhi, pasi fjala e tij nuk ishte për procedurë siç e parashikojnë rregullat e Kuvendit. Mirëpo një vendim i tillë nuk është pritur mirë nga deputeti, i cili nuk e ka lëshuar foltoren e Kuvendit, ku nuk kanë munguar edhe përplasjet verbale mes tij dhe Ruçit.

"Ulu mos spekullo me rregullore, nuk flitet për qeverinë për replikë. ulu, je në kundërshtim me rregulloren. Ulur koleg Po më the komunist e Ballist jemi ndarë që në 44. S'po flet për procedurë. lexoje se për ca flitet për procedurë. Ulu, po të tërheq vëmendjen se ke bllokuar foltoren. Jam i lumtur me identitetin tim, ti duhet të jesh fatkeq për identitetin tënd, ulu. po të jap vërejtje do të përjashtojë nga seanca. Atëherë je i përjashtuar nga seanca. 2 minuta pushim, shërbimet e Kuvendit ta nxjerrin jashtë, nëse nuk del do të përjashtoj 10 ditë", tha Ruçi. 


Lajmi kryesor:

Opozita e re si e vjetra/ Përmeti-PS: Sillni propozim të ri për lista të hapura 100% ose bojkot! Hajdari me draft të ri: Të hiqet pragu elektoral


B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të frekuentojnë auditorët duke rrezikuar shëndetin e të tjerëve?×

Lajmi i fundit

John

Koreja e Veriut lëshon raketë në ujërat pranë Japonisë