Bologna bën surprizën, mund 3-2 Romën në 'Olimpico'! Sot Juve ndaj Veronës

Roma harron të fitojë dhe zhytet në krizë. Bologna bëri surprizën në ndeshjen hapëse të javës së 23-të të Serisë A duke fituar 3-2 në “Olimpico” ndaj verdhekuqve.

Skuadra e Sinisa Mihajlovic merr avantazhin me Orsolinin që në minutën e 16-të, por Roma do të barazojë 6 minuta më vonë falë një autogoli të Densëil. Më pas ai që shkëlqen për Bologna-n është Musa Barrow që do të shënonte dygolësh. Sulmuesi i afruar në merkaton e janarit tund rrjetën në minutat 26-të dhe 51 duke tronditur Romën. Verdhekuqtë gjithçka bën ishte një gol i Mkhitaryan, por vetëm kaq, Bologna bën surprizën duke fituar 3-2 ndaj Romës. Verdhekuqtë mbeten të pestët dhe rrezikojnë zonën Champions ndërsa Bologna ngjitet në vend të shtatë dhe sheh nga Europa.

Sonte zbret në fushë Juventusi kryesues ku në “Bentegodi” e pret Verona në një super formë. Sarri thotë se rivalët e mbrëmjes së sotme janë shumë të rrezikshëm por ka besim tek Ronaldo. Ndërsa të dielën në mbrëmje luhet derbi Inter-Milan./ Përgatiti Andi Kapxhiu