VIDEO përmbledhja/ Bolonja ‘shtang’ Fiorentinën, fiton 2-1 me përmbysje

Goli i Martinez ishte si një ‘iluzion’, më pas Bologna e përmbys brenda tre minutave falë golave ​​të Barroë dhe Arnautoviç. Bolonja lirohet përballë turmës vendase dhe kap suksesin e parë të sezonit duke përkulur Fiorentinën, e mundur 2-1.

Pjesa e parë pa emocione të mëdha në Dall'Ara. Bonaventure është autori i përpjekjes së parë në pasqyrë, e cila megjithatë dështon. Në 45' e parë është bilanci ai që mbretëron, por decibelët rriten vetëm me pritjen e madhe nga Terracciano, i cili tërheq Arnautovicin e nisur në rrjetë.

Nga ana tjetër, pjesa e dytë është krejt ndryshe, e cila hapet me avantazhin e violës: Saponara mban gjallë një top në të majtë, çlirohet me një magji dhe dërgon Martinez Quartën në qendër ku thyen 1-0 në një. ndarë.

'Çmenduri' në Juve-Salernatina! 4 gola dhe 4 të kuq, por s'ka fitues! Lazio s'fal Verona-n, sonte Empoli-Roma (VIDEO)